Nowe oblicze Parku Miejskiego
Od kilku tygodni mieszkańcy Lubartowa i goście miasta mogą korzystać z Parku Miejskiego w zupełnie nowej odsłonie. W lipcu zakończyły się szeroko zakrojone prace rewitalizacyjne, które odmieniły oblicze najpopularniejszego terenu zielonego w Lubartowie i w okolicach.
Park stał się miejscem atrakcyjnym, nie tylko dla ludzi, ale również dla wielu gatunków zwierząt, które znalazły tu optymalne warunki do życia i rozwoju. Właściwie kształtowana kultura takiego miejsca jak park miejski może znacząco przyczynić się do rozwoju pożądanej ze względów ekologicznych fauny i flory.
Wszystko wskazuje na to, że takim właśnie miejscem jest lubartowski park. Osoby, które chcą się zrelaksować i czerpią radość z kontaktu z naturą, z pewnością zauważyły już, korzystając z odnowionego parku, jak wiele jest tu roślin, również nowych i gatunków zwierząt – np. motyli i innych owadów, latających wśród wielu gatunków kwiatów.
Takie było zamierzenie – stworzyć miejsce, które będzie naprawdę żyło i da wytchnienie każdemu, kto potrzebuje chwili odpoczynku od miejskiego „betonu”.
Park z nową nazwą
Długo trwające, kompleksowe prace, których celem było oddanie do użytku mieszkańców pięknego, dużego i bezpiecznego parku miejskiego – z powodzeniem zakończyły się w pierwszym miesiącu zakończonych właśnie wakacji.
Teraz przyszła kolej na to, aby ten teren, który ma być dumą miasta, odpowiednio nazwać. Pod koniec sierpnia Rada Miasta Lubartów zdecydowała o nadaniu Parkowi Miejskiemu imienia Książąt Sanguszków.
Obecnie pełna nazwa zespołu zieleni w Lubartowie to Park Miejski im. Książąt Sanguszków. Za taką nazwą optowało Lubartowskie Towarzystwo Regionalne, argumentując chęć nadania parkowi imienia znanego w regionie rodu książęcego – jego wielkim wkładem w rozwój i historię miasta.
Tym samym, symbolicznie, zakończył się cały cykl prac przy modernizacji Parku Miejskiego w Lubartowie, których koszt wyniósł dziesięć milionów złotych.