W Lubartowskim Ośrodku Kultury odbyły się długo oczekiwane konfrontacje taneczne po niezwykle długim okresie przerwy, jaki narzuciła sytuacja pandemiczna. Ponownie, mury centrum kultury ożywiły się rywalizacją pełną pasji i zaangażowania, w której uczestniczyło aż 21 zespołów tanecznych. Zarówno dla wykonawców, jak i widzów wrócił czas emocji i artystycznych doświadczeń.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie: „taniec nowoczesny” oraz „taniec współczesny”, w ramach których dodatkowo zdefiniowane były grupy wiekowe. To dawało możliwość prezentacji umiejętności przez tancerzy w różnym wieku, a jednocześnie dostosowywało poziom trudności do ich możliwości.

W kategorii „taniec nowoczesny” dla grup wiekowych 7-10 lat, publiczność wyróżniła zespół Smyki z Sernik. Za emanującą pozytywną energią nagrodę otrzymali Żelkowi Wymiatacze reprezentujący LOK Lubartów. Show Dance z Łuckiej zdobył uznanie za swój wdzięk sceniczny. Adrenalina II ze Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie wygrała wyróżnienie za dynamikę. Najwyższe nagrody za miejsca przypadły Criss Cross z Łuckiej (I miejsce), RTN Płomień ze Skrobowa (II miejsce) oraz Dance Kids z MKS Lubartów (III miejsce).

Kategoria wiekowa 11-14 lat przynosiła kolejne emocje. Za fantazję sceniczną doceniono Milky Shaky z LOK Lubartów. Releve z PMDK Lubartów zdobył laury za inwencję twórczą, a Aderenalina I ze Szczekarkowa została nagrodzona za ekspresję twórczą. Odważny występ na scenie zespół Fuego ze Szkoły Podstawowej w Annoborze również nie pozostał niezauważony.