Wygodniejsze podróże do Warszawy?

Czy mieszkańców Lubartowa i okolic czekają istotne zmiany komunikacyjne? Mają one dotyczyć połączeń krajowych na trasie z Lubartowa do Warszawy. Można potwierdzić, że od połowy grudnia 2021 r. zmiany rzeczywiście zostaną wdrożone i będą pozytywne.

Wystarczy tylko zwrócić uwagę na czas przejazdu pociągami PKP z Lubartowa do stolicy. Podróż ma trwać nieco ponad dwie godziny – w zależności od godzin kursu: od kilku minut powyżej dwóch godzin do ok. dwóch godzin pięćdziesięciu minut.

Zmiany wejdą w życie dokładnie 12 grudnia 2021 r., czyli nie trzeba będzie na nie czekać do nowego roku.

Co ciekawe, nowe połączenia pojawią się zarówno na trasie łączącej bezpośrednio Lubartów z Warszawą, jak i na trasach przebiegających przez Lublin. Wybierając takie połączenie, pasażerowie z Lubartowa również nie będą mieli powodów do narzekania. Takich połączeń będzie kilka, a ogólny czas przejazdu (włączając przesiadkę w stolicy województwa) również nie będzie długi.

Bezpośrednio i z przesiadką

Już od 12 grudnia można będzie pojechać z Lubartowa do Warszawy dwa razy w ciągu dnia. Zaplanowano też kursy powrotne. Połączenia będzie realizować PKP Intercity. Kurs poranny zaplanowano na godzinę 06:51, kurs popołudniowy o godzinie 15:23.

Do Lubartowa pociągi przyjadą odpowiednio o godzinie 13:04 i 20:08.

Przystankiem końcowym w Warszawie będzie dworzec Warszawa Wschodnia. Wieczorny kurs powrotny będzie realizowany lokomotywą spalinową, co oznacza, że nie będzie konieczności wymiany lokomotywy, co wiązałoby się z koniecznością postoju na stacji w Łukowie.

To nie wszystkie zmiany. Z Lubartowa do Warszawy można będzie również pojechać kursem z przesiadką w Lublinie. Kursów będzie pięć. Pierwszy o godzinie 5:35, ostatni o godzinie 18:48. Podróż taką trasą także nie będzie długa. Przejazd zajmie nie więcej niż trzy godziny. Z Warszawy do Lubartowa (z przesiadką w Lublinie) można będzie pojechać czterema pociągami, z których pierwszy wyjedzie o godzinie 14:10, a ostatni o 21:44.

Transport kolejowy przeżywa ostatnio renesans. Pociągi jeżdżą coraz szybciej, są komfortowe dla pasażerów i ekologiczne. Pojawia się coraz więcej atrakcyjnych kierunków, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Warto być na bieżąco z rozkładami jazdy, również na rok 2022.