Biegnij dla Tymka!

Stowarzyszenie Alwernia – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie zapraszają do udziału w ósmej już edycji półmaratonu. Wsparcia finansowego imprezie udzieliło Miasto Lubartów i Zarząd Powiatu Lubartowskiego.

Cel biegu jest bardzo ważny – w tym roku cegiełki, które należy wpłacić chcąc wziąć udział w biegu, będą przekazane na kosztowną terapię, cierpiącego na ciężkie schorzenie autoimmunologiczne Tymka Mareczko. Dziecko ma zdiagnozowane zapalenie mózgu oraz zespół pandas. Najskuteczniejszą terapią w przypadku tego typu schorzeń są wlewy immunoglobuliny.

Koszt takiego zabiegu – jednorazowo – to ponad 26 tys. zł. Takie wlewy należy powtarzać co sześć tygodni, a ich liczbę trudno określić z góry. Rodzina Tymka musi się też uporać z wieloma dodatkowymi kosztami: badań, leków i suplementów.

Jeśli chcesz pomóc Tymkowi – weź udział w maratonie!

Lubartowski półmaraton – kwestie formalne

Podstawowym celem biegu jest pomoc w uzyskaniu funduszy niezbędnych do leczenia Tymka Mareczko. Półmaraton ma też inny cel – jest to promocja aktywnego i zdrowego stylu życia, a także popularyzacja biegania. To nie wszystko – istotne jest również integrowanie osób zdrowych z tymi, które zmagają się z różnymi niepełnosprawnościami.

11 września 2021 r. odbędą się dwa biegi: półmaraton „Bez Granic” – trasa 21,0975 km oraz szóstka „Bez Granic” – trasa o długości 6 km. Start biegów – o godzinie 16.00. Start i meta – na Rynku II w Lubartowie. Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu trasy zostaną opublikowane na stronie Alwernia.org.pl. Maksymalny limit czasowy biegów wynosi: 150 minut dla półmaratonu oraz 50 minut dla szóstki.

W imprezie mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej do końca 2021 r. ukończą 18 lat. Osoby młodsze muszą przedstawić pozwolenie rodziców albo opiekunów prawnych. Koszt uczestnictwa w zawodach to 40 zł (półmaraton) i 30 zł (szóstka). Organizatorzy zachęcają do wyższych wpłat ze względu na charytatywny charakter imprezy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.e-gepard.eu/file/regulamin/2132_regulamin.pdf.