Według informacji przekazanych przez sierżant sztabowy Jagodę Stanicką z lubartowskiego oddziału policji, 19-letni mieszkaniec miejscowości Lubartów (województwo lubelskie), który został aresztowany za bezprawne wytwarzanie płynów do e-papierosów, może spodziewać się poważnych konsekwencji prawnych. Do tych należą m.in. surowa grzywna oraz potencjalny wyrok do dwóch lat pozbawienia wolności.

Jak podaje policjantka, młody człowiek został zatrzymany przez kryminalnych z Lubartowa i funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego z Lublina.

W wyniku śledztwa ustalono, że nastolatek nabywał w sieci składniki potrzebne do produkcji płynów do e-papierosów (tzw. liquidów). Wykorzystywał je następnie do produkcji tychże płynów w lokalu, który wynajmował.

Podczas przeprowadzonego przeszukania ujęto blisko 28 litrów różnorodnych substancji stosowanych do napełniania e-papierosów – w tym takie, które nie posiadały polskich znaków akcyzy – jak przekazała sierżant Stanicka. Dodatkowo zaznaczyła, że łączna szacowana strata w akcyzie wyniosła ponad 30 tysięcy złotych.