Na stanowisku szefa lubartowskiego posterunku policji doszło do zmiany – to młodszy inspektor Sławomir Cielniak został nowym komendantem. Ostatnio pełnił swoją służbę w Łęcznej, a teraz przekazano mu ster rządzenia w Lubartowie.

Podczas uroczystego zgromadzenia, na którym obecny był komendant wojewódzki policji z Lublina, inspektorowi Cielniakowi oficjalnie powierzono prowadzenie lubartowskiej jednostki. Szczególną rolę podczas ceremonii odgrywało wręczenie insygniów nowemu komendantowi.

Sławomir Cielniak jest absolwentem dwóch renomowanych uczelni – Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W policji służy nieprzerwanie od 1991 roku, zaczynając od pracy w prewencji i dziale kryminalnym. Jego kariery nabierała tempa, awansując na stanowisko naczelnika wydziału kryminalnego w łęczyńskim garnizonie. Od 2018 roku pełnił funkcję zastępcy komendanta w tej samej jednostce.

Nowo mianowany komendant Lubartowa, Cielniak, już teraz zdradza swoje plany na najbliższą przyszłość. Twierdzi, że jego priorytetem będzie dalsze wzmacnianie struktur jednostki oraz budowanie zaufania wśród społeczności lokalnej. Poprzedni komendant lubartowskiej policji, inspektor Andrzej Antoniewski, obejmował tymczasem stanowisko szefa w Białej Podlaskiej.