55-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego stanął w obliczu konsekwencji swojego postępowania, które zaowocowało możliwością skazania go na karę do 5 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo, które mężczyzna ma na koncie, to ciągłe znęcanie się nad własną małżonką. Sytuacja ta zaostrzała się do tego stopnia, iż podczas jednej z awantur, mężczyzna oddał strzał z myśliwskiej broni palnej na terenie swojej posesji. Władze szybko zareagowały na sytuację – sprawca został zatrzymany, a broń zabezpieczona przez funkcjonariuszy policji. W wyniku postępowania, sąd orzekł trzymiesięczny areszt tymczasowy dla mężczyzny w miniony wtorek.

Zgłoszenie o domowej awanturze wpłynęło do dyżurnego lubartowskiej komendy 26 maja. Poinformowano go o brutalnym znęcaniu się 55-letniego mężczyzny nad swoją żoną. Na miejscu interwencji funkcjonariusze natrafili na agresora, który wcześniej wszczął awanturę. Przeprowadzone śledztwo wykazało, że mężczyzna dręczył swoją małżonkę zarówno fizycznie jak i psychicznie. Podczas jednej z awantur, agresor chwycił za myśliwską broń, wyszedł na teren swojej posesji i oddał strzał w niezidentyfikowanym kierunku. Szybko potem agresor został zatrzymany przez mundurowych i przewieziony do aresztu, gdzie broń została zabezpieczona. Wobec 55-latka wdrożono procedurę Niebieskiej Karty.

Agresor odpowie przed sądem za zarzut znęcania się nad żoną. Sąd Rejonowy w Lubartowie zastosował w miniony wtorek środek zapobiegawczy – trzymiesięczny areszt tymczasowy dla 55-letniego mężczyzny. Jeżeli zostanie uznany winnym, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.