Różne formy pomocy dla firm

Agencja Rozwoju Przemysłu – Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Lublinie to instytucja, która czynnie wspiera przedsiębiorców prowadzących działalność zarówno w województwie lubelskim, jak i podkarpackim.

Sprawdź, czy pomoc ARP jest również adresowana do takich firm, jak Twoja i na jakie formy wsparcia możesz liczyć.

Popularną formą pomocy jest pożyczka inwestycyjna, przyznawana na dogodnych dla pożyczkobiorcy warunkach. Dostępne są również takie instrumenty finansowania działalności gospodarczej jak leasing, faktoring i pożyczki obrotowe, ale to nie wszystko.

Jeśli działasz na terenie województwa lubelskiego i podkarpackiego, Agencja Rozwoju Przemysłu przygotowała także pomoc w działaniach na rzecz eksportu oraz pomoc dostępną w programie Polityki Nowej Szansy, którą stworzono z myślą o tych przedsiębiorstwach, które z różnych powodów znalazły się w trudnej sytuacji.

Korzystając z tej pomocy być może zdecydujesz się na kontynuowanie działalności, mimo zmagania się z istotnymi problemami.

Nowe pożyczki dla firm

Agencja Rozwoju Przemysłu jest również aktywna na polu wspierania firm w ramach Tarczy Antykryzysowej, która ma wspierać podmioty gospodarcze mające problemy spowodowane działaniami związanymi z covid-19.

Niemal od pierwszych dni roku 2022 udostępniono jeszcze jedną formę pomocy – dzięki niej beneficjenci mogą korzystać z zupełnie nowego rodzaju finansowania, a chodzi o tzw. Pożyczkę Antyinflacyjną.

Jak sama nazwa tego instrumentu finansowego wskazuje – firma może za pomocą tej pożyczki wspomóc swoją działalność, reagując w ten sposób na negatywne skutki coraz bardziej „rozkręcającej” się inflacji.

Środki pochodzące z Pożyczki Antyinflacyjnej mają łagodzić te skutki inflacji, które negatywnie rzutują na bieżącą działalność firmy.

Więcej informacji na temat działalności ARP na rzecz podmiotów gospodarczych m.in. z województwa lubelskiego można znaleźć w serwisie internetowym spółki – ARP.pl.

Więcej tematów dotyczących gospodarki znajdziesz na Goldens.pl.