Atrakcyjna alternatywa dla indywidualnego ogrzewania nieruchomości

Miasto Lubartów i Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lubartowie mają interesującą propozycję dla mieszkańców, którzy do tej pory nie korzystali z usług miejskiej sieci ciepłowniczej. Jak wiadomo jest to najbardziej efektywny i bezproblemowy sposób na dostarczenie ciepła do nieruchomości mieszkalnej (i nie tylko).

Działania miejskich sieci ciepłowniczych, nie wyłączając lubartowskiej, w ostatnich latach, w sposób szczególny, koncentrują się na zwiększeniu efektywności i stosowaniu działań na rzecz ekologii. Te dwa cele prowadzą zarówno do oszczędności po stronie odbiorcy, jak i do polepszenia stanu powietrza w miastach.

Miejskie sieci mają różne możliwości w zakresie przyłączania nowych klientów. Nie zawsze i nie wszyscy mają taką szansę. Zazwyczaj, jeśli taka ewentualność się pojawia, wiele osób jest zainteresowanych dołączeniem do lokalnej sieci dostarczającej ciepło.

Działania takie zazwyczaj są też wspierane przez miejscowe samorządy, a bywa również, że programy krajowe.

Jak dołączyć do lubartowskiej sieci?

Infrastruktura i możliwości techniczne, jakimi dysponuje Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lubartowie pozwalają na przyłączanie kolejnych odbiorców. W związku z tym wystosowano komunikat, który zachęca do skorzystania z takiej opcji ogrzewania domu.

Jeśli jesteśmy zainteresowani taką możliwością, w pierwszej kolejności warto dowiedzieć się, czy mieszkamy w obrębie tych ulic, które znajdują się w obrębie działania sieci ciepłowniczej PEC.

Jeśli okaże się, że tak właśnie jest – należy zgłosić się do Działu Obsługi Klienta i Wsparcia Inwestycji Urzędu Miejskiego albo do Głównego Inżyniera, gdzie otrzymamy szczegółowe informacje techniczne dotyczące warunków przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej.

W tych miejscach udzielone zostaną także wszystkie niezbędne informacje dotyczące kwestii formalnych, organizacyjnych i finansowych takiego przedsięwzięcia.

Jest to propozycja szczególnie interesująca dla tych właścicieli nieruchomości, którzy do tej pory korzystają z przestarzałych systemów grzewczych i w niedługim czasie będą zobligowani do ich zmiany na rozwiązania bardziej ekologiczne.

Urząd Miasta informuje jednocześnie o możliwości uzyskania dofinansowania tego rodzaju inwestycji.