V miejsce Lubartowa w ogólnopolskim konkursie Świeć się z Energą

Lubartów zajął wysokie, piąte miejsce w ogólnopolskim konkursie, w którym oceniane były pomysły na świąteczną iluminację miast w całej Polsce.

Tegoroczna, trzynasta już edycja plebiscytu, cieszyła się rekordowym zainteresowaniem, zarówno samych miast-uczestników, jak i internautów, którzy mogli głosować na ulubioną dekorację świąteczną i tym samym zdecydować o ostatecznych wynikach zmagań konkursowych.

Lubartów uzyskał bardzo dobry wynik w finale, do którego zakwalifikował się z etapu regionalnego. Łącznie na świąteczne „wydanie” Lubartowa oddano ponad 31 tysięcy głosów. W ogólnopolskim etapie było to niemal 17,5 tys. głosów.

Udział w plebiscycie organizowanym przez Energę pozwolił miastu uzyskać środki na ważne cele charytatywne. Dzięki nim konkretną pomoc otrzymają osoby potrzebujące z terenu miasta.

Taka jest również idea konkursu, który ma nie tylko zachęcać do kreatywności w świątecznym iluminowaniu miast, ale również wspierać ważne cele społeczne. Za środki uzyskane w ramach plebiscytu można np. zakupić sprzęt AGD dla placówek takich jak domy dziecka, czy instalacje fotowoltaiczne.

Polska świeci z Energą

Do ostatniej edycji konkursu Świeć z Energą zgłoszono rekordową liczbę miast – było ich aż 266. Konkurs cieszył się także bardzo dużym zainteresowaniem głosujących – było ich niemal półtora miliona – we wszystkich fazach konkursu.

Finał wygrał Trzebiatów, niewielkie miasto w województwie zachodniopomorskim. Na świetlną stolicę Polski AD 2021 oddano aż 130 000 głosów, na drugim miejscu uplasował się Ostrów Wielkopolski, a na trzecim – dotychczasowy dwukrotny zwycięzca, czyli Bielsko-Biała.

Czwarte miejsce przypadło Brzesku, na piątym znalazł się Lubartów, tuż za nim – Radom, następnie Sępólno Krajeńskie, Sędziszów Małopolski, Braniewo, a pierwszą dziesiątkę zamknęła Legnica.

Konkurs jest doskonałą zabawą, w którą chętnie angażują się zarówno osoby zgłaszające swoje ulubione miasta (czyli fotografie świątecznych dekoracji świetlnych), jak i internauci, oddający głosy w plebiscycie.

Konkurs Świeć z Energą jest okazją do integrowania się lokalnych społeczności i docenienia swoich małych ojczyzn. To również doskonała forma promocji, szczególnie dla małych miast.