Podczas nocy z piątku na sobotę na drodze krajowej nr 19 doszło do kolizji pomiędzy ciężarówką a przyczepą służącą do przewożenia drewna. Zdarzenie to skutkowało obrażeniami jednej osoby. Aktualnie, ruch na trasie Lublin – Lubartów jest niezakłócony.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb ratowniczych około godziny trzeciej w nocy w sobotę. Miejscem zdarzenia było Wandzin, leżący w powiecie lubartowskim, na drodze krajowej nr 19, prowadzącej z Lublina do Lubartowa. Informacje o kolizji dwóch ciężarówek były przekazane straży pożarnej z Lubartowa, zespołowi ratownictwa medycznego oraz policji, które wspierały interwencję na miejscu zdarzenia.

Ratownicy, którzy przybyli na miejsce pod wiaduktem kolejowym, napotkali uszkodzoną ciężarówkę oraz odczepioną od drugiego pojazdu przyczepę, która uderzyła w przednią część pierwszego pojazdu. W wyniku tego incydentu jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala. Ze względu na potrzebę uprzątnięcia miejsca zdarzenia, przez kilka godzin ruch w tym rejonie był utrudniony – jedna z jezdni była zablokowana, a pojazdy poruszały się wahadłowo.

Obecnie na drodze krajowej nr 19, w miejscu poprzedniego zdarzenia, nie ma już żadnych problemów z ruchem drogowym. Wstępne badania wskazują na to, że przyczyna wypadku mogła być odczepiona przyczepa do przewożenia drewna od jednego z pojazdów, która uderzyła w ciężarówkę jadącą z przeciwnego kierunku. Policja nadal prowadzi szczegółowe dochodzenie w celu ustalenia pełnych okoliczności tego wypadku.