Dzisiejszy dzień przyniósł tragiczne wiadomości z drogi krajowej nr 19 na terenie gminy Firlej, gdzie doszło do groźnego zdarzenia drogowego. W wyniku kolizji dwóch samochodów, ruch na tej trasie był całkowicie sparaliżowany przez ponad 2,5 godziny. Niestety, skutki zdarzenia okazały się poważne – do szpitala trafiło sześć osób, w tym aż troje to dzieci.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce w miejscowości Wola Skromowska około godziny 16:30. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, kierowca toyoty podczas próby skrętu w lewo do jednego z zjazdów wymusił pierwszeństwo na nadjeżdżającym z naprzeciwka renault.

Po groźnym wypadku konieczne było natychmiastowe przewiezienie szóstki poszkodowanych do najbliższych szpitali. Z uwagi na powagę sytuacji, niezbędne okazało się wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na skutek tego tragicznego wypadku, prace służb ratunkowych na miejscu zdarzenia trwały wiele godzin, co spowodowało całkowite zablokowanie ruchu na drodze krajowej nr 19. W tym czasie dla kierowców wyznaczono specjalne objazdy.

Aktualnie informacje wskazują, że droga jest już przejezdna i ruch odbywa się bez przeszkód.