Szereg kandydatów zgłasza swoje chęci na stanowisko wójta, gdyż rejestracja kandydatur jest otwarta aż do nadchodzącego 14 marca. Wśród zgłoszonych osób znajdują się zarówno obecni wójtowie, jak i urzędnicy gminni, radni czy społecznicy. Nie brakuje też postaci dobrze znanych naszym czytelnikom. Przygotowaliśmy dla Państwa prezentację najbardziej prawdopodobnych kandydatów, o których posiadamy wiarygodne informacje. Aby być na bieżąco z najnowszymi rejestracjami, warto śledzić stronę Państwowej Komisji Wyborczej, gdzie regularnie pojawiają się nowozarejestrowane komitety. Ciekawostką jest fakt, że w niektórych gminach żaden komitet jeszcze się nie zarejestrował – prawdopodobnie czekają do ostatniej chwili.

Z godnym uwagi kandydatem jest Krzysztof Paśnik, reprezentujący komitet Wspólny Lubartów, który stara się o reelekcję. Jego konkurencją będzie Radosław Szumiec z Wspólnoty Lubartowskiej. Szumiec posiada doświadczenie na stanowiskach zastępcy burmistrza Lubartowa oraz sekretarza gminy Uścimów.

Wśród kandydatów na tej samej pozycji znalazł się również Jacek Tomasiak, który wraz z partią PiS stworzył komitet Inicjatywa dla Lubartowa. Komitet ten wskazuje jako kandydata na burmistrza Tadeusza Małyskę, który do niedawna był zastępcą Paśnika.

Czwartym kandydatem jest Sławomir Czerniak, reprezentujący Lubartowską Koalicję Samorządową. Czerniak to były prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Lubartowie.

Warto również zwrócić uwagę na KWW Gmin Powiatu Lubartowskiego, które próbowało zarejestrować swoje listy kandydatów na radnych. Niestety, miejska komisja wydała decyzję odmowną, jednak komitet postanowił zaskarżyć tę decyzję. Jeśli odwołanie przyniesie skutek i uda się zarejestrować listy, planują oni wystawić własnego kandydata na stanowisko burmistrza.