Władze policyjne poinformowały o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, który został oskarżony o atak na swojego znajomego za pomocą noża, powodując mu kilkukrotne obrażenia. Incydent ten miał miejsce, gdy poszkodowany próbował odzyskać swoje należności finansowe.

Tragiczny incydent nastąpił w sobotę, 30 września, na obszarze gminy Uścimów. To właśnie tam mężczyzna doznał ran nożem. Wkrótce po zgłoszeniu o incydencie dyżurny komendy w Lubartowie natychmiast skierował na miejsce patrol – jak relacjonuje starszy sierżant Sylwia Peruta z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Rozpoczęte postępowanie wykazało, że 34-letni mieszkaniec gminy Uścimów podjął próbę odzyskania swojego długu wynoszącego 200 złotych. W tym celu odwiedził dom 36-letniego dłużnika. Jak się okazało, spotkanie to szybko przerodziło się w awanturę. W jego trakcie 36-latek chwycił za kuchenny nóż i zadał nim kilka ciosów swojemu wierzycielowi. Poszkodowany 34-latek, z poważnymi ranami ciała, został natychmiastowo przetransportowany do szpitala.