W Lubartowie doszło do incydentu, w wyniku którego 72-letni mężczyzna stracił portfel wraz z dokumentami i gotówką o wartości niemal 7 tysięcy złotych. Jak się okazało, przestępstwo miało miejsce w miejscowym sklepie spożywczym, a złodziejem był 52-latek. Na szczęście dla pokrzywdzonego, krajobraz kryminalny okazał się sprzyjający dla lokalnych detektywów.

Senior podczas robienia zakupów w jednym z lubartowskich sklepów niefortunnie zapomniał swego portfela na półce. Niestety, w tym samym czasie inny klient zauważył porzucony przedmiot i postanowił go przywłaszczyć. Poniesiona strata natychmiast została zgłoszona do najbliższego komisariatu przez 72-latka.

Policjanci z Lubartowa w szybkim tempie ustalili tożsamość złodzieja oraz odnaleźli skradziony portfel. Jak informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z miejscowej jednostki Policji, w portfelu znajdowała się cała suma pieniędzy – blisko 7 tysięcy złotych – która zgodnie z twierdzeniami pokrzywdzonego została wcześniej przywłaszczona przez 52-latka.

Teraz mężczyzna, który dopuścił się kradzieży, będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami swoich czynów przed sądem. W przypadku wyroku skazującego, grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.