Rowery w terenie

Biegi na orientację to popularna dyscyplina sportowa, często spotykana w programach różnych imprez sportowych i pikników. Rowerowy rajd na orientację nie jest aż tak popularny, co nie oznacza – mniej interesujący. Wręcz przeciwnie – „połączenie” jazdy na rowerze z zawodami na orientację w terenie – to prawdziwy zastrzyk emocji sportowych dla zapalonych rowerzystów.

W lubartowskiej imprezie dla pasjonatów dwóch kółek mogą wziąć udział zawodnicy w różnym wieku – zarówno indywidualnie, jak i w drużynach. Odbędzie się rajd indywidualny i wspólny, dla tych, którzy preferują jazdę w grupie, szczególnie w terenie, który nie jest im znany, a trasa może mieć zaskakujący przebieg.

Rajd odbędzie się 14 sierpnia 2021 r. Początek – na parkingu Kopanina. Odprawa –  o godzinie 9:00. Pół godziny później rozpoczęcie zmagań.

„Zdezorientowani 2021” to impreza sportowa przygotowana przez Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu – dla każdego rowerzysty. W związku z tym rajd odbędzie się w różnych kategoriach. W tym roku będzie ich cztery: Mini Rodzina, Mini Indywidualna, Maxi Indywidualna i Maxi Przyjaciele. To nie wszystko – wszyscy ci, którzy chcą wziąć udział w zawodach grupowych – mogą zapisać się na wspólny Rajd Rowerowy.

„Zdezorientowani” i inne imprezy rowerowe w Lubartowie i w okolicach

TPS w Lubartowie powstało pięć lat temu i od tego czasu dynamicznie się rozwija, co przekłada się na coraz większą liczbę atrakcyjnych propozycji integrujących lokalną społeczność pasjonatów dwóch kółek. Szczególnie w okresie wakacyjnym wydarzeń tych jest naprawdę wiele. Tak było w lipcu, tak jest również w sierpniu.

„Zdezorientowani 2021” są tego doskonałym przykładem. Tegoroczna edycja została dodatkowo urozmaicona – w porównaniu do poprzedniej. Impreza stanie się jednocześnie częścią GP Rowerowych Rajdów na Orientację Lubelszczyzny 2021.

W tym roku na trasie rajdu znajdzie się aż trzydzieści punktów kontrolnych. Rajd uzyskał dofinansowanie z budżetu Miasta Lubartów i dla jego mieszkańców jest bezpłatny.

To nie wszystkie atrakcje tego lata przygotowane z myślą o rowerzystach – już 22 sierpnia odbędzie się kolejny Rowerowy Rajd na Orientację, tym razem w Jabłonnej.