Rutynowo dbając o edukację najmłodszych mieszkańców powiatu w zakresie bezpieczeństwa, policjanci z Lubartowa często organizują spotkania edukacyjne. W tym konkretnym przypadku, odwiedzili Szkołę Podstawową w Nowym Uścimowie, gdzie z uczniami rozmawiali na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą przemoc rówieśnicza, stosowanie narkotyków i dopalaczy, a także codzienne niebezpieczeństwa.

Szeroko rozumiana prewencja, wprowadzana już od najmłodszych lat, jest niezwykle istotna dla kształtowania odpowiednich nawyków związanych z troską o bezpieczeństwo – zarówno własne, jak i innych osób. Dlatego funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie oraz podległych jednostek, regularnie organizują szereg spotkań poświęconych tej tematyce.

Podczas spotkania, które miało miejsce wczoraj, głównymi prowadzącymi byli sierż. szt. Jagoda Stanicka oraz mł. asp. Grzegorz Kaczmarek. Spotkanie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Nowym Uścimowie poświęcone było różnym aspektom bezpieczeństwa. Policjanci poruszyli temat zachowań bezpiecznych w szkole, omówili problemy związane z cyberprzemocą, mową nienawiści i hejtem. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jakie konsekwencje niesie za sobą demoralizacja, co oznacza czyn karalny oraz na czym polega przemoc rówieśnicza.