Każdy wie, że bezpieczny plac zabaw jest podstawą do miłego spędzania czasu zarówno dzieci jak i opiekujących się nimi rodziców i opiekunów. W Lubartowie wiele jest takich miejsc, jednak Urząd Miasta wziął pod lupę nowe lokalizacje. I podpisał już umowy wstępne na ich wykonanie.

Chodzi o teren w Parku Miejskim im. Książąt Sanguszków, gdzie w miejscu dawnego amfiteatru ma powstać nowy, spełniający wszystkie wymagane standardy, plac zabaw dla młodszych i starszych dzieci. Gmina Lubartów przeznaczyła na ten cel prawie czterysta tysięcy złotych.

Do ogłoszonego przetargu przystąpiło czterech wykonawców, a najważniejszym kryterium jaki był oceniany, była cena. Pojawiła się oferta nawet na ponad milion złotych, ale i taka za 625 tysięcy złotych. W końcu Urząd Miasta wybrał ofertę firmy Active Linę Marcin Taczalski z Lublina.

Nowy plac zabaw będzie usytuowany nieopodal starego, w miejscu dającym spore możliwości konstrukcyjne, bo w dawnym amfiteatrze. Będzie tam plac zabaw z bezpieczną, poliuretanową nawierzchnią, a także zjeżdżalnie, huśtawki i obowiązkowo karuzele.