Szachiści reprezentujący LUKS Lubartów, którzy rywalizują na terenie Lubartowskiego Ośrodka Kultury, mieli okazję wziąć udział 21 października w XV edycji Otwockiej Jesieni Szachowej. Ta coroczna impreza odbywała się na terenie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku i była miejscem integracji rodzin związanych z grą w szachy.

Wśród zaproszonych gości na wydarzeniu pojawiły się takie postaci jak Prezes Polskiego Związku Szachowego – Radosław Jedynak i Prezes Mazowieckiego Związku Szachowego – Agnieszka Brustman, która jest również znana jako polska szachistka oraz kandydatka na mistrza świata.

Turniej o nazwie „A”, który odbył się pod patronatem Polskiego Związku Szachowego, zgłoszono do FIDE i zorganizowano specjalnie na 80. urodziny IM Jana Adamskiego. Wśród uczestników znalazło się wiele znanych twarzy w świecie szachów, m.in.: arcymistrz i prezes PZSZACH – Radosław Jedynak, czterech mistrzów międzynarodowych, mistrz FIDE oraz mistrz krajowy. Turnieju, który charakteryzował się średnim rankingiem 1707, można określić jako bardzo silny. Rozegrano go na dystansie 7 rund z tempem 10′ + 3”, a jego rezultaty zostały poddane ocenie rankingowej FIDE. Wyniki zawodników z LUKS Lubartów prezentowały się następująco: 25. miejsce dla Weroniki Dajek (która była drugą najlepszą kobietą i miała możliwość gry w turnieju „B”), Piotr Opolski zajął 29. miejsce, a Paweł Dajek uplasował się na 35. pozycji.

Podczas turnieju „B”, gdzie rywalizowano o Puchar Dyrektora Powiatowego MDK Otwock (dla młodzieży do lat 15), szachiści z LUKS Lubartów również osiągnęli dobre wyniki. Aleksander Opolski zajął trzecie miejsce, Piotr Grosz był czwarty, a Wiktor Opolski piąty.