Zaproszenie dla miłośników dwóch kółek

Najbliższy weekend w Lubartowie będzie bardzo aktywny i sportowy – a to za sprawą kolejnej edycji cieszącej się bardzo dużą popularnością imprezy – Święta Roweru. Będą to już dwudzieste siódme zawody, których celem jest promocja aktywności fizycznej i zdrowej rywalizacji.

Lubartów od dłuższego czasu kojarzony jest przez rowerzystów z miejscem, w którym odbywa się wiele ciekawych imprez skierowanych właśnie do nich. Miejscowe środowisko fanów dwóch kółek jest aktywne i z chęcią nie tylko bierze udział w różnych inicjatywach, ale także je współorganizuje.

Nie inaczej jest w przypadku rowerowego święta, które właśnie przed nami i które szczęśliwie powróciło do kalendarza lubartowskich imprez sportowych po przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną.

Święto Roweru to jedna z największych masowych imprez rowerowych w Polsce (o ile nie największa). Na starcie spodziewanych jest kilka tysięcy osób. Organizatorzy przygotowali koszulki pamiątkowe (w kolorze żółtym), które otrzyma pierwszych pięć tysięcy uczestników. Warunkiem jest przejechanie minimum pierwszego okrążenia.

Plan na najbliższą niedzielę

W tym roku na uczestników ogólnopolskiej rowerowej imprezy w Lubartowie czeka sześć tras. Ich długość jest na tyle zróżnicowana, że każdy rowerzysta na pewno znajdzie tę, która będzie dla niego optymalna.

Okazję do tego, żeby pokazać swoje możliwości będą mieli zarówno rowerzyści bardziej, jak i mniej zaawansowani. Najkrótsza trasa liczyć będzie siedemnaście kilometrów, najdłuższa sześćdziesiąt dwa kilometry. Kulminacją XXVII Święta Roweru w Lubartowie będzie runda honorowa, która rozpocznie się o godzinie 16:15.

Początek zawodów – w niedzielę, 19 września 2021 r. o godzinie 8:00. Starty będą się odbywały do godziny 15:00. Koniec imprezy – godzina 16:00.

Święto Roweru to przede wszystkim święto entuzjastów jazdy na rowerze. Sam udział w zawodach jest powodem do satysfakcji i radości, ale to nie wszystko. Organizatorzy przygotowali również inne atrakcje.

Oprócz pamiątkowych koszulek, wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i ciepły posiłek. Rozlosowane zostaną także atrakcyjne nagrody – w tym m.in. rowery.