II Turniej Streetball o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów

Streetball to idealna propozycja na aktywne spędzenie czasu na sportowo w środku miasta. Turnieje streetball cieszą się coraz większą popularnością. W ostatnią niedzielę wakacji, w Lubartowie, odbędzie się Turniej Streetball o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów. Będzie to już druga edycja zawodów. Początek imprezy o godzinie 10:00.

Mecze będą się odbywały na boisku przy ulicy Batalionów Chłopskich. Wyniki turnieju zdecydują o wyłonieniu najlepszych zespołów w Lubartowie. Każdy zespół będzie stanowić trójka zawodników. Nagrodą główną jest 1000 złotych.

Oprócz głównych zmagań turniejowych przygotowano również inne atrakcje, w tym m.in. popularne dmuchańce dla dzieci.

Honorowy patronat nad turniejem przyjął Burmistrz Miasta Lubartów. Organizatorem II Turnieju Streetball jest Młodzieżowy Klub Sportowy „Lubartów” i Urząd Miasta Lubartów.

Regulamin turnieju

Celem organizacji turnieju jest popularyzacja aktywności fizycznej i koszykówki rozgrywanej na ulicach. Jest to jeden z najprostszych i najpowszechniejszych sportów, który może zaangażować wielu ludzi w sportową, zdrową rywalizację.

Uczestnikami zawodów mogą być drużyny składające się z trzech zawodników oraz trzech rezerwowych. Jeśli do turnieju zgłosi się odpowiednia liczba kobiet, wówczas zostanie powołana osobna kategoria turniejowa, podobnie w przypadku zgłoszenia się drużyn z zawodnikami z rocznika 2006 i młodszymi – wówczas również zostanie stworzona odrębna kategoria turniejowa.

O zasadach rozgrywania turnieju zdecyduje Organizator – w zależności od liczby drużyn w danej kategorii. Każdy mecz będzie trwał dziesięć minut albo do zdobycia odpowiedniej liczby punktów – piętnastu. Przed meczem każda z drużyn będzie mogła skorzystać z trzyminutowej rozgrzewki bezpośrednio na boisku.

Drużyny zainteresowane udziałem w turnieju powinny się na to zdecydować szybko – o uczestnictwie w zawodach będzie decydowała kolejność zgłoszeń.