W jednym z dni wolnych od służby, funkcjonariusz policji wraz ze swoim kolegą powstrzymał młodego złodzieja na gorącym uczynku. Ten sprytny przestępca w wieku zaledwie 15 lat, wpadł na pomysł wybicia szyby w domu sąsiada, a następnie kradzieży komputerowego monitora.

Sierżant sztabowy z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie opowiada o tym incydencie. Mówi, że policjant słysząc dźwięk tłuczonego szkła na sąsiedniej posesji, poczuł niepokój. Jego niepewność wzrosła, gdy dowiedział się, że dom jest pusty, ponieważ cała rodzina wyjechała na letnie wakacje.

Nie czekając dłużej, funkcjonariusz razem ze swoim towarzyszem skierowali się ku źródłu podejrzanych dźwięków. Zaskoczeni spostrzegli, jak młody chłopiec wychodzi przez piwniczne okno z monitorem komputerowym w rękach. Natychmiast ujęli sprawcę tej kradzieży.

Jagoda Stanicka, sierżant sztabowy KPP w Lubartowie relacjonuje dalsze wydarzenia. Wyjaśnia, że złodziej to 15-letni mieszkaniec Lubartowa. Młodocianego przestępcę najprawdopodobniej napędzała zazdrość o monitor. Po zatrzymaniu został on przewieziony do komisariatu, a jego rodzice zostali natychmiast powiadomieni o sytuacji. Po wykonaniu niezbędnych procedur, chłopiec został oddany pod opiekę matki.

Teraz 15-latek będzie musiał odpowiadać za swoje czyny przed sądem.