Kolejny program zwiększający bezpieczeństwo seniorów

W ostatnich latach w całej Polsce realizowanych jest wiele programów, zarówno na szczeblu państwowym, jak i lokalnym, skierowanych do starszych mieszkańców. Jednym z programów cieszących się dużym zainteresowaniem w wielu gminach jest tzw. opaska bezpieczeństwa dla seniora.

Program realizowany jest z powodzeniem w kolejnych odsłonach, dzięki czemu coraz więcej osób potrzebujących może czuć się bezpiecznie.

Również seniorzy z Lubartowa będą mogli otrzymać taką specjalną opaskę z zainstalowanymi w niej przyciskami alarmowymi. Program adresowany jest do mieszkańców Lubartowa, którzy ukończyli sześćdziesiąty piąty rok życia.

Akcja realizowana jest w ramach szerszego programu, którego nazwa robocza to „Korpus Wsparcia Seniorów” – wykonywanego przez lubartowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Opaski bezpieczeństwa dla seniorów to nic innego jak oferta pomocy mobilnej, świadczonej na odległość, co jest możliwe dzięki coraz szerszemu zastosowaniu nowoczesnych technologii.

Opaska ratująca zdrowie i życie

Jak działa opaska bezpieczeństwa? Dzięki prostej zasadzie działania (w przypadku złego samopoczucia i zagrożenia należy uruchomić przycisk wbudowany w opaskę) zaalarmowana zostanie centrala i dzięki temu senior niezwłocznie będzie mógł otrzymać właściwą pomoc.

System „związany” z opaską monitoruje na bieżąco stan zdrowia osoby biorącej udział w programie – w jej miejscu zamieszkania. Jeśli dzieje się coś niepokojącego – natychmiast uruchamiana jest odpowiednia reakcja.

Opaska wyposażona jest m.in. w emitujący sygnał SOS przycisk bezpieczeństwa, czujnik zdjęcia opaski oraz wykrywacz upadku.

Ten prosty sprzęt może działać skutecznie dzięki zamieszczonemu w jego strukturze czujnika GPS, który pozwala bezbłędnie zlokalizować miejsce przebywania osoby znajdującej się w sytuacji zagrażającej jej życiu lub zdrowiu.

Niezależnie od programów mających na celu skuteczną pomoc przy ratowaniu zdrowia i życia, warto pamiętać o tym, żeby również w starszym wieku dbać o kondycję fizyczną. Jaka aktywność sportowa jest wskazana dla seniorów? Przeczytasz na pilka-nozna.pl.