Urząd Miasta Lubartów wprowadził przetarg na stworzenie oraz wdrożenie planu budowy boiska o różnorodnym przeznaczeniu, które będzie się znajdowało koło II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie. To specjalne boisko ma być powiązane z dotychczasową salą sportową. Wyposażenie tej hali obejmie m.in. ruchomą strzelnicę laserową, maszynę do wystrzeliwania piłek do tenisa oraz przenośną scenę.

14 lutego 2023 roku, Uchwałą Nr 22, Rada Ministrów wprowadziła długoterminowy program zatytułowany „Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”.

Głównym celem owego programu jest zwiększenie dostępności do nowoczesnej infrastruktury sportowej przy szkołach. Zadaniem programu jest realizacja postulatu cywilizacyjnego polegającego na poprawie dostępności do infrastruktury sportowej, priorytetowo dla dzieci. Dzięki temu możliwy staje się rozwój sportowy młodzieży, jak również promowanie aktywności fizycznej wśród pozostałych grup społecznych.

Ten projekt jest finansowany częściowo ze środków Ministra Sportu i Turystyki. Miasto Lubartów zdobyło na realizację tego projektu 2,8 milionów złotych.