XX Międzynarodowy Turniej Szachowy w Lubartowie

Już 11 grudnia w Lubartowie odbędzie się dwudziesta druga edycja Turnieju Szachowego o Puchar Lubartowskich Przedsiębiorców – Memoriał R. Czermińskiego.

Organizatorami wydarzenia są: Lubartowski Ośrodek Kultury, Lubartowski Uczniowski Klub Sportowy oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Impreza jest współfinansowana przez Miasto Lubartów.

Początek zmagań szachistów o godzinie 10:00. Koniec imprezy – o godzinie 17:00. Turniej będzie się odbywał w sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Będzie to prawdziwe święto szachistów – zarówno juniorów, jak i seniorów. Szykuje się siedmiogodzinny maraton z jedną z najbardziej szlachetnych i najstarszych gier świata.

Wszyscy chętni do udziału w lubartowskich zmaganiach szachowych mają czas na rejestrację do 8 grudnia 2021 r. Obowiązuje limit zgłoszeń – w turnieju będzie mogło wziąć udział maksymalnie sto osób. Kryterium decydującym o udziale w imprezie będzie kolejność zgłoszeń.

Zasady regulaminowe

Turniej zorganizowano z myślą o wszystkich entuzjastach szachów, w związku z tym zostanie przeprowadzony w różnych kategoriach wiekowych, takich jak: chłopcy i dziewczęta w wieku do 10, 14 i 21 lat. Najlepsi młodzi szachiści otrzymają puchary , nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Gry będą przeprowadzone zgodnie z różnymi systemami. Przewidziano m.in. udział zawodników w kategorii Open, w turnieju szachów szybkich czy w systemie szwajcarskim.

Turniej został zgłoszony do oceny międzynarodowej.

Główną nagrodą w kategorii Open będzie puchar oraz tysiąc złotych. Miejsce drugie będzie premiowane pucharem i  nagrodą siedmiuset złotych, miejsce trzecie – pucharem i pięciuset złotymi. Ostatnim premiowanym miejscem będzie siódma pozycja – z nagrodą pięćdziesiąt złotych.

Organizatorzy zdecydowali także o przyznaniu nagród specjalnych, będzie to m.in. nagroda dla najlepszego zawodnika z powiatu lubartowskiego – w wysokości dwustu złotych.