W ramach programu Polski Ład, planowane jest przeprowadzenie inwestycji, która ma na celu stworzenie dwóch nowoczesnych boisk na obszarze danej gminy. Jedno z zaplanowanych boisk ma stanąć w pobliżu szkoły w miejscowości Łucce-Kolonia. Będzie to boisko wielozadaniowe, z pokryciem z syntetycznej substancji poliuretanowej. Rozmiary pola do gry wyniosą 23 metry na 46 metrów.

Boisko będzie wyposażone we wszelkie niezbędne elementy do różnych dyscyplin sportowych, takie jak dwie bramki piłkarskie, cztery konstrukcje do koszykówki oraz słupki niezbędne do rozgrywania meczów siatkówki.

Druga część inwestycji zakłada budowę podobnego obiektu w Brzezinach, przy miejscowej szkole. Tutaj również planowane jest stworzenie pola gry o wymiarach 23m x 46m, pokrytego nawierzchnią z poliuretanu. Dodatkowo znajdować się tam będzie skocznia do skoku w dal, kompletna z rozbiegiem pokrytym przepuszczalną powierzchnią oraz zeskocznią wypełnioną piaskiem.

Należy podkreślić, że wykonawca, który podejmie się realizacji tej inwestycji, będzie miał na to 5 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Ostateczny termin składania ofert kontraktowych przez firmy zainteresowane budową obiektów sportowych ustalono na 8 lipca 2024 roku.