Wakacje na sportowo

Już w najbliższą sobotę, 6 sierpnia 2022 r., na terenie gminy Uścimów, odbędzie się trzydziesta już edycja, cieszącego się z roku na rok coraz większą popularnością wydarzenia sportowego, jakim jest Bieg Jezior.

Biegi są wciąż jednymi z najbardziej powszechnych dyscyplin sportowych, w których biorą udział tysiące aktywnych sportowców, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Imprezy biegowe, organizowane w sezonie wakacyjnym, cieszą się szczególnym zainteresowaniem biegaczy w różnym wieku.

Z myślą o nich, organizując trzydziestą edycję Biegu Jezior, organizatorzy przygotowali różne trasy – odpowiadające przygotowaniu, doświadczeniu i wiekowi uczestników. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, w biegu wezmą udział zarówno biegacze dorośli, jak i młodzież, dopiero rozpoczynająca swoją przygodę z bieganiem.

Aby wziąć udział w imprezie, należy się wcześniej zarejestrować za pośrednictwem strony internetowej E-gepard.eu. Tam można się także zapoznać ze szczegółowym regulaminem tego wydarzenia sportowego.

Cele i organizacja imprezy

Bieg, zgodnie z nazwą, ma wiele wspólnego z jeziorami… a dokładniej – Jeziorem Krasne i Jeziorem Maśluchowskim, między którymi biegną obie trasy.

Bieg główny liczy 6,5 km, bieg młodzików rozegrany zostanie na dystansie 2 km.

Start biegu głównego zaplanowano w miejscowości Krasne, metę w Starym Uścimowie. Początek biegu o godzinie 15.00. Trasa wiedzie po drodze asfaltowej. Ponieważ przebiega ona drogą gminną i powiatową – na czas biegu ruch samochodów i innych pojazdów zostanie wstrzymany.

Start biegu młodzików wyznaczono natomiast w Maśluchach o godzinie 16.00. Meta również będzie w Starym Uścimowie.

Celem imprezy jest popularyzowanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, czyli zdrowego stylu życia. Bieg jest tą formą ruchu, która jest najłatwiej dostępna, jednocześnie uczy samodyscypliny i motywacji.

Dodatkowym walorem zawodów biegowych, podobnie jak kolarskich, jest promocja turystyki i regionu, w którym wydarzenia takie są organizowane. Nie inaczej jest w przypadku Biegu Jezior na terenie gminy Uścimów.

Jesteś fanem imprez biegowych? W sierpniu organizowanych jest wiele biegów, również tych, które związane są z ważnymi rocznicami historycznymi. Tu znajdziesz informacje na temat Biegu Bitwy Warszawskiej.