Dwa ostatnie pojedynki, które drużyna Lewart Lubartów rozegrała w ramach Betclic III ligi grupy IV w sezonie 2024/2025, zakończyły się porażką. Zespół pod kierownictwem trenera Grzegorza Białka nie sprostał rywalom – Koronie II Kielce i Chełmiance Chełm, przegrywając odpowiednio 0:3 i 1:4. Przez te wyniki, po siedmiu granych kolejkach, zawodnicy z Lubartowa plasują się na 17 miejscu w rankingach ligowych, zdobywając do tej pory 4 punkty. Obecnie znajdują się w strefie spadkowej, jednak odległość do miejsc gwarantujących utrzymanie w lidze to zaledwie jeden punkt – trzy punkty.

Rewanżowy mecz z Koroną II Kielce był dla piłkarzy Lewartu trudnym wyzwaniem. Mimo znacznej ilości sytuacji strzeleckich i solidnej gry obronnej, zwycięstwo przypadło koroniarzom. Wyróżniającym się zawodnikiem drużyny lubartowskiej był Damian Podleśny, który parokrotnie zapobiegał utracie bramek przez swój zespół. Do 80 minuty gry żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola, co sugerowało potencjalny remis. Jednak finał spotkania okazał się być decydujący, Korona w ciągu 7 minut strzeliła trzy bramki, zdobywając pełną pulę punktów.

W sobotę 7 września, w ramach derbów Lubelszczyzny, Lewart Lubartów zagrał na własnym boisku przeciwko Chełmiance Chełm. Start meczu okazał się niefortunny dla gospodarzy, bowiem goście zdobyli bramkę już w pierwszej minucie. Reakcja drużyny lubartowskiej była natychmiastowa i już w 4 minucie Krystian Żeliski doprowadził do remisu. Ta radość drużyny gospodarzy nie trwała jednak długo. W 23 minucie Chełmianka ponownie wyszła na prowadzenie, które utrzymała do końca pierwszej połowy. Druga połowa przyniosła szereg nieudanych prób strzeleckich ze strony zawodników Lewartu, a goście podwyższyli swój wynik do 3:1 w 78 minucie. Nieszczęśliwie dla drużyny gospodarzy, na sześć minut przed końcem spotkania Oskar Gede skierował piłkę do własnej bramki, kończąc mecz wynikiem 1:4 na korzyść Chełmianki.