Od 22 kwietnia odbywał się szachowy festiwal, który składał się z trzech różnych turniejów. Igrzyska szkolne dla uczniów klas I-VI SP, Igrzyska młodzieży skierowane do klas VII-VIII SP oraz Licealiada, czyli zawody przeznaczone dla uczniów szkół średnich.

Wyniki dla sześciu najlepszych graczy w poszczególnych kategoriach prezentują się następująco:

Dla zawodników biorących udział w Igrzyskach, pierwsze miejsce zdobył Krystian Kozak z SP 3 Lubartów z wynikiem 7,0 pkt., na drugim miejscu uplasował się Aleksander Opolski także z SP 3 Lubartów z 6,0 pkt., trzecie miejsce przypadło Jeremiaszowi Skrzypcowi z SP 1 Lubartów, który zdobył 5,0 pkt. Czwarte, piąte i szóste miejsce z wynikiem 5,0 pkt. zajęli odpowiednio Klara Danił, Tymoteusz Mysiak i Julia Szczerba – wszyscy reprezentowali SP 3 Lubartów.

Podczas Igrzysk młodzieży, Franciszek Baran z SP 1 Lubartów i Kacper Czuchryta z SP 3 Lubartów zdobyli po 6,5 pkt. i zajęli ex aequo pierwsze miejsce. Trzecia na podium była Agnieszka Pietruszka z SP nr 4 Lubartów z wynikiem 5,0 pkt. Czwarte miejsce z wynikiem 4,5 pkt. zajął Jakub Wawerek reprezentujący SP Kock. Piąte i szóste miejsce z wynikiem 4,0 pkt. przypadło Bartoszowi Ścisełowi również z SP Kock oraz Dominikowi Raczyńskiemu z SP 1 Lubartów.