22-letni motocyklista zapłaci za swoją brawurową jazdę wysoką cenę – aż 6700 złotych grzywny oraz dostał 70 punktów karne. Jego wykroczenia obejmowały m.in. wyprzedzanie na skrzyżowaniach, zignorowanie znaków drogowych i niewłaściwe zachowanie na przejściach dla pieszych.

14 czerwca, w piątkowe popołudnie, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego z lubartowskiej komendy zauważyli młodego motocyklistę, który swoim zachowaniem na drodze wyraźnie łamał przepisy. Szczególnie rażącym była sytuacja, kiedy 22-latek na ulicy Lubelskiej w Lubartowie wyprzedził policyjny motocykl tuż przed przeznaczonym dla pieszych przejściem.

Jak relacjonuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, po tym incydencie mężczyzna został natychmiast zatrzymany do kontroli drogowej. Następnie motocyklista, będący mieszkańcem powiatu łęczyńskiego, został zaprowadzony przez funkcjonariuszy do komendy. Tam, na nagraniach z monitoringu miejskiego, przedstawiono mu kolejne wykroczenia, które popełnił zaledwie kilkanaście minut wcześniej.

Sierżant Stanicka podkreśla, że 22-latek najpierw niestosownie wyprzedzał inne samochody na dwóch różnych skrzyżowaniach. Później znowu wyprzedzał, tym razem tuż przed oznakowanym przejściem dla pieszych. Zignorował również znak zakazu wyprzedzania, symbolizowany przez linię podwójną ciągłą. Dodatkowo mężczyzna ominął inny pojazd, który prawidłowo zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych.