Święto teatru w Lubartowie

Witryna Teatralna już po raz dwudziesty pierwszy zagościła w Lubartowie, a konkretnie – w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury. Od 16 do 18 września br. miłośnicy teatru mogli cieszyć się bogatym repertuarem, zaprezentowanym przez profesjonalne i amatorskie zespoły.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, nie zabrakło gości specjalnych, czyli profesjonalnych teatrów i aktorów na co dzień pracujących na największych polskich scenach.

Pasjonaci teatru z Lubartowa podczas XXI edycji Witryny Teatralnej mogli podziwiać zespół Teatru Ludowego z Krakowa, który przedstawił sztukę „Gdy przyjdzie sen” oraz Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum, który zaprosił najmłodszych widzów do udziału w spektaklu „Wielkie, szybkie gorące PUFF”.

Spotkania i rozmowy

Podobnie jak w latach poprzednich, po przedstawieniach, publiczność mogła spotkać się z aktorami i twórcami zaprezentowanych spektakli.

Na tym nie koniec teatralnych atrakcji – Witryna Teatralna (jak zawsze) otworzyła się także na młodych adeptów sztuki, którzy w ostatnim dniu imprezy mieli szansę zaprezentować swój talent, umiejętności i warsztat w spektaklach: „Dziób w dziób” (Teatr Trupa), „Zbrodnia z premedytacją” (Teatr 5 Złotych) oraz „Dystans” (Teatr Charaktery).

Nie tylko teatr…

Witryna Teatralna doczekała się już dwudziestej pierwszej edycji. Impreza jest co roku oczekiwana z dużym entuzjazmem przez miłośników teatru. Zamierzeniem inicjatorów wydarzenia było przybliżenie prawdziwego teatru mieszkańcom mniejszych miast, w których na co dzień nie działają teatry profesjonalne.

Możliwość uczestniczenia w teatrze „na żywo”, czyli w naturalnej dla tej sztuki formule, to zawsze wielka satysfakcja dla widzów.

Nie mniejszą daje możliwość obserwowania rozwoju młodych talentów, które mają szansę rozwinąć swoje skrzydła w zespołach amatorskich.

XXI Witryna Teatralna w Lubartowie była wyjątkowo uroczysta – zespoły miały okazję zaprezentować się w nowej siedzibie PMDK i na nowej scenie, która daje o wiele większe możliwości w zakresie prezentowania różnych sztuk.