Piknik motocyklowy, bieg i inne wydarzenia sportowe w Lubartowie

„Kapucynalia” już na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń sportowych i kulturalnych Lubartowa. Organizowane są przez Stowarzyszenie Alwernia, aktywne na polu pracy z dziećmi i młodzieżą, wspierające również całe rodziny – zgodnie ze swoją nazwą: Alwernia – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny.

W tym roku planowane są m.in. festyny rodzinne organizowane w ogrodzie klasztoru oo. Kapucynów, Kapucyński Piknik Motocyklowy oraz Bieg Pokój i Dobro, czyli wydarzenia, na które czeka wiele młodych osób – pasjonatów tego rodzaju aktywności.

Działalność stowarzyszenia jest wspierana przez Miasto Lubartów. W ostatnich dniach władze samorządowe Lubartowa i przedstawiciele stowarzyszenia podpisali umowę, dzięki której organizowane przez Alwernię akcje, imprezy i wydarzenia będą mogły dojść do skutku.

Zbliża się maj, czerwiec i wakacje – będzie to więc ten czas, kiedy organizowanych jest najwięcej spotkań, takich jak: festyny, pikniki, wydarzenia sportowe i kulturalne.

Sezon zainauguruje Kapucyński Piknik Motocyklowy, który odbędzie się 21 maja br.

Zabawa, edukacja i cele charytatywne

Imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Alwernia są istotne dla całej lokalnej społeczności Lubartowa i okolic. Skupiają ludzi w różnym wieku, w tym przede wszystkim młodzież. Spełniają funkcje zgodne z celami działania stowarzyszenia, czyli promocją talentów młodych ludzi w różnych obszarach, w tym np. sportowym i artystycznym.

Stowarzyszenie wspiera młodzież z Gminy Lubartów, szczególnie tą, która z różnych powodów jest zagrożona niekorzystnymi wpływami środowiskowymi.

Działania „Alwerni” koncentrują się na aktywizowaniu i integrowaniu młodzieży wokół istotnych celów społecznych, w tym również charytatywnych. Wspierają proces wychowania, edukację i kulturę.

Dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszą się także organizowane przez stowarzyszenie wycieczki krajoznawcze, a także akcje łączące wypoczynek z działaniami oświatowymi. Stowarzyszenie wspiera również działania prozdrowotne.

Wspiera lokalne wspólnoty, prowadzi też działalność stacjonarną, w tym np. świetlicę środowiskową, organizuje warsztaty i kursy.

Więcej informacji o działalności stowarzyszenia – na jego stronie internetowej.