Inwestycje drogowe w gminie Ostrów Lubelski – zakończone

Zakończyły się prace przy realizacji najnowszych inwestycji drogowych w powiecie lubartowskim. Trzy główne projekty sfinalizowano na terenie gminy Ostrów Lubelski. Dzięki nim znacznie poprawił się poziom bezpieczeństwa i komfortu w ruchu drogowym.

Oficjalna uroczystość oddania do użytku odnowionych dróg miała miejsce 22 lipca 2021 r. Projekt, który udało się z powodzeniem sfinalizować, był złożony i składało się na niego kilka etapów – renowacji i przebudowy dokonano zarówno w zakresie drogi gminnej, powiatowej, jak i drogi wojewódzkiej.

Drogi, które od dawna wymagały gruntownego remontu i modernizacji, tak aby były w stanie efektywnie obsługiwać stale zwiększający się ruch, zyskały nowy wymiar – nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim w zakresie bezpieczeństwa.

Projekt przewidywał wykonanie kompleksowych prac przy drodze powiatowej w Kaznowie, drodze gminnej w okolicach miejscowości Kolechowice i Kolechowice Kolonia oraz skrzyżowaniu drogi gminnej z drogą wojewódzką w Kolechowicach Folwarku.

Realizacja inwestycji

Prace przy realizacji inwestycji wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Środki na ten cel pochodziły z Funduszu Dróg Samorządowych oraz z Województwa Lubelskiego.

Środki te przeznaczono na: przebudowę drogi powiatowej nr 1557 L. Dzięki szeroko zakrojonym pracom ruch na drodze i wokół niej stał się bezpieczniejszy, do czego przyczyniło się wybudowanie zjazdów oraz chodników.

Wykonano również prace modernizacyjne przy drodze gminnej nr 103621L, dokonano też istotnej dla optymalizacji bezpieczeństwa przebudowy skrzyżowania drogi gminnej nr 103622L z drogą wojewódzką nr 813. Łączne koszty realizacji projektu to ponad 4 miliony złotych.