Czołowe zderzenie k. Nowodworu

W ostatnich dniach na drogach powiatu lubartowskiego doszło do dwóch tragicznych zdarzeń. 15 listopada 2021 r., tuż przed południem, na drodze w okolicy Nowodworu zginęła młoda kobieta kierująca samochodem osobowym. Dziecko, które z nią podróżowało zostało hospitalizowane.

Do tragedii doszło w wyniku czołowego zderzenia z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. Z niewiadomych aktualnie przyczyn kierująca samochodem marki Audi 28-letnia kobieta jadąca w stronę Lublina wykonała niespodziewany manewr i zjechała na przeciwległy pas ruchu, na którym znajdował się samochód dostawczy marki DAF.

W wyniku kolizji kobieta zginęła na miejscu, podróżujący z nią sześcioletni chłopiec został przetransportowany do szpitala. Konieczne było wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowca samochodu ciężarowego nie doznał poważniejszych obrażeń.

W związku z wypadkiem konieczne było wyłączenie drogi z ruchu, który został przekierowany na Lubartów i Wolę Niemiecką.

Zginął rowerzysta

W dniu 11 listopada br. doszło do równie tragicznego wypadku, w którym śmierć poniósł rowerzysta. Do zdarzenia doszło ok. godziny 15 w miejscowości Serniki, także na terenie powiatu lubartowskiego.

Kierujący samochodem osobowym 26-latek, wykonując manewr wyprzedzania, nie opanował swojego auta i najechał na znajdującego się na drodze rowerzystę, po czym uderzył w drzewo.

W wyniku tego wypadku kierujący rowerem 52-latek poniósł śmierć na miejscu. Kierowca, który spowodował wypadek przeżył. Z obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Badania wykazały, że w chwili wypadku nie był pod wpływem alkoholu.

Obecnie trwa postępowanie policyjne, które jest prowadzone pod nadzorem prokuratorskim.

Listopad jest jednym z niebezpieczniejszych miesięcy na drogach. Warunki atmosferyczne ulegają częstym zmianom, wcześnie zapada mrok. Niezachowanie należytej uwagi na drodze i niedostosowanie jazdy do aktualnie panujących warunków może zakończyć się tragicznie.