Ekologia i cel charytatywny

Akcje zbierania plastikowych nakrętek od lat cieszą się dużym zainteresowaniem różnych społeczności, w większych i mniejszych miejscowościach. Dzięki takim akcjom możliwe jest zebranie wielu kilogramów tych materiałów, co jest z jednej strony działaniem proekologicznym, a z drugiej – aktywnością, dzięki której można wesprzeć cele charytatywne.

Zbiórki plastikowych nakrętek prowadzone są m.in. w przedszkolach, w szkołach, czy w świetlicach. Takie projekty jednocześnie integrują wokół ważnego społecznie celu i uczą systematyczności oraz odpowiedzialności.

Akcja zbierania nakrętek rozwijana jest na różnych polach i przystępuje do niej wiele środowisk, wspierając cele istotne dla lokalnej społeczności. Tak właśnie dzieje się w Lubartowie, gdzie w ostatnim czasie udało się uzbierać aż kilkadziesiąt kilogramów plastikowych nakrętek.

Zysk z ich sprzedaży będzie przekazany na potrzeby Hospicjum im. Świętej Anny w Lubartowie. W ostatniej akcji udział wzięli lubartowianie, policjanci oraz inni pracownicy i emeryci tutejszej komendy.

Coraz więcej serc w całej Polsce

W Lubartowie, podobnie jak w wielu innych miastach w całej Polsce, przy budynkach użyteczności publicznej: urzędach, szkołach, bibliotekach itp., można zauważyć charakterystyczne serca. Są to specjalne pojemniki, do których można wrzucać plastikowe nakrętki.

To prosty sposób na to, żeby ułatwić wszystkim zbieranie nakrętek. Po prostu należy wrzucić je do pojemnika. Nie jest konieczne dołączanie do organizowanej czasowo akcji. W Lubartowie pojemnik-serce stanął przy siedzibie miejscowej komendy Policji. Środki uzyskane ze sprzedaży tej „transzy” zbiórki zostaną przekazane na zakup środków, niezbędnych do codziennego funkcjonowania hospicjum.

Dzięki charakterystycznym pojemnikom w kształcie serca więcej ludzi dowiaduje się o akcji i z większą chęcią bierze w niej udział. Warto się zaangażować, szczególnie, że zbieranie nakrętek to nic trudnego – wystarczy odrobina dobrej woli, chęci i konsekwencji.