Sierżant sztabowy Cezary Lik, funkcjonariusz policji z Lubartowa, został uhonorowany nominacją do prestiżowego tytułu „Osobowość Roku 2023”. Nominację przyznała Kapituła Redakcji Gazety Kuriera Lubelskiego. Policjant zdobył uznanie i wyróżnienie dzięki swojej szybkiej i skutecznej interwencji, kiedy to udzielił natychmiastowej pomocy przedmedycznej starszemu człowiekowi, który nagle stracił przytomność podczas pobytu w kościele. Tytuł ten jest szczególnie wyjątkowy, ponieważ jego laureatów wybierają mieszkańcy regionu.

Tytuł „Osobowość Roku” jest przyznawany w pięciu różnych kategoriach. Są to: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes, Polityka, Samorządność i społeczność lokalna oraz Nauka. Cała akcja ma na celu podkreślenie i docenienie osób wyjątkowych, które konsekwentnie dążą do osiągnięcia postawionych sobie celów, a także cechują się empatią i chęcią niesienia pomocy innym.

W tegorocznej edycji plebiscytu „Osobowość Roku 2023”, który jest organizowany przez Kapitułę Redakcji Kuriera Lubelskiego, nominację otrzymał policjant z Lubartowa – sierżant sztabowy Cezary Lik. Był on w tym czasie na wolnym i zauważył, jak starszy mężczyzna nagle upada w kościele, zaczyna tracić oddech i tętno. Natychmiast przystąpił do działania – przy pomocy innych obecnych w świątyni osób wyniósł nieprzytomnego mężczyznę na zewnątrz, po czym rozpoczął reanimację. W tym czasie wezwano karetkę pogotowia. Policjant kontynuował reanimację aż do momentu przybycia ratowników medycznych. Dzięki jego szybkiej i skutecznej interwencji, 64-letni mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Kiedy ratownicy dotarli na miejsce, podłączyli mężczyznę do specjalistycznego sprzętu i natychmiast przetransportowali go do szpitala.