Demonstrujący rolnicy sparaliżowali ruch na odcinku ulicy Gazowej, który rozciąga się od skrzyżowania z ulicą Lipową do wjazdu na arterię o nazwie Strefowa. Ta część drogi jest w chwili obecnej częściowo niedostępna dla pojazdów.

Już przed godzina 10:00 mogliśmy zaobserwować konwój traktorów przejeżdżających przez Lubartów. Demonstrujący rolnicy pokonali trasę ulicą Lipową, a następnie skierowali się w stronę ulicy Gazowej, znajdującej się niedaleko miejskiego cmentarza. Punktualnie po godzinie 10:00 uczestnicy protestu zajęli jeden z pasów ruchu na Gazowej, blokując go dla innych pojazdów. Rolnicy zamierzają kontynuować swoją demonstrację bez przerwy do nadchodzącej soboty, a koniec protestu zaplanowany jest na godz. 15:00.

Za główny cel tego zgromadzenia rolnicy przyjęli wyrażenie swojego sprzeciwu wobec wprowadzenia „Zielonego ładu”. Dodatkowo, protest ma na celu zaapelować o uregulowanie kwestii handlu z Ukrainą oraz zahamować masowy import produktów rolnych o niepewnej jakości do Polski. Nie bez znaczenia dla demonstrantów są także ograniczenia dotyczące uprawy ziemi i hodowli zwierząt w naszym kraju, przeciwko którym również protestują.