Przegląd teatrów, który odbył się w PMDK w Lubartowie, dostarczył wiele interesujących atrakcji dla miłośników sztuki scenicznej. Było to miejsce, gdzie grupy „Forte” i „Piano” dały niezapomniane przedstawienie zatytułowane „Morskie opowieści”. Tymczasem Dziecięce Studio Piosenki zafascynowało wszystkich swoim wykonaniem „Abecadła”.

Kolejnym punktem programu była „Afera osiedlowa”, której wystawieniem zajął się Teatr Prawdziwych Mężczyzn i Prawdziwych Kobiet. Wszystko rozpoczęło się od krótkiej etiudy Teatru „Chili”, która zapowiadała właśnie ten spektakl. Niestety, nie wszystko poszło zgodnie z planem – Teatr „Awantura” nie był w stanie zaprezentować swojego spektaklu ze względu na chorobę głównej aktorki.

Mimo tego niedociągnięcia, członkowie Teatru „Awantura” otrzymali statuetkę, podobnie jak pozostałe grupy teatralne, które brały udział w przeglądzie. Jest szansa, że po świętach grudniowych, będziemy mieli okazję zobaczyć ich spektakl.

Podczas finału przeglądu, widzowie mieli okazję podziwiać duet „Chyżo” z Fundacji Sztukmistrze, który stanowił doskonałe zwieńczenie całego wydarzenia.