Za nami już kolejna Noc Muzeów w Lubartowie. Ta ogólnopolska akcja już na stałe wpisała się w kalendarz imprez, z roku na rok oferując coraz więcej atrakcji. Nie inaczej było obecnie. Oto, co działo się podczas Nocy Muzeów!

W akcji brało udział Muzeum Ziemi Lubartowskiej, Lubartowskie Towarzystwo Regionalne a także Muzeum Parafialne, Galeria PMDK, Galeria LOK a nawet Muzeum Kina i Punkt Informacji Turystycznej. Nie zawiedli organizatorzy, z chęcią więc przyszli i odwiedzający. Podczas kilku godzin otwarcia poszczególnych jednostek kulturalnych, przewinęło się przez nie kilkadziesiąt osób.

Po raz pierwszy w historii Nocy Muzeów, zainicjowano wspólne śpiewanie piosenek z okresu Powstania Styczniowego. Można było posłuchać również Chóru Ziemi Lubartowsiej i Alfreda Kędziory. Klub Rękodzieła prezentował niezwykłe wyroby artystyczne, a nauka robienia kwiatów z bibuły stała się prawdziwym hitem. Podczas kiermaszu można było również zakupić książki mówiące o regionie a także skorzystać z loterii fantowej.