Muzycznie o niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości upłynie w Lubartowie pod znakiem imprez okolicznościowych. Na dzień 10 i 11 listopada 2021 r. przygotowano wiele uroczystości – oprócz oficjalnych, także wiele innych wydarzeń, które zaangażują zarówno wielbicieli muzyki, jak i sportu.

Interesująco zapowiada się wieczór tuż przed Świętem Niepodległości na scenie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie odbędzie się koncert patriotyczny „Niepodległa młodych”. Początek o godzinie 18:00.

W koncercie wezmą udział wokaliści na co dzień działający w Młodzieżowym Studiu Piosenki PMDK oraz dzieci z pracowni muzycznej.  Młodzi muzycy zaprezentują się w programie muzycznym, na który złożą się znane i lubiane pieśni patriotyczne i piosenki, które każdy Polak kojarzy z wielkim wydarzeniem historycznym, jakim było odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.

Koncert urozmaicą również recytacje poezji patriotycznej w wykonaniu młodych pasjonatów liryki z pracowni teatralno-medialnej, a o oprawę plastyczną zadbają dzieci z pracowni plastycznej, działającej w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury.

Świętowanie na sportowo

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w ramach świętowania niepodległości, nie mogło również zabraknąć akcentów sportowych, w tym biegów, które odbywają się w większych i mniejszych miejscowościach w całej Polsce.

Sportowe świętowanie w Lubartowie rozpocznie się 11 listopada o godzinie 14:00. Dziesięć minut po uroczystej inauguracji wydarzenia do Biegu Honorowego wystartują biegacze – na dystansie 1918 metrów.

Następnie odbędzie się Test Coopera – 12 minut dla Wolnej Polski. Swoje zmagania rozpoczną również miłośnicy królewskiej gry – szachów.

Imprezy sportowe odbywać się będą na terenie kompleksu „Orlik” w Lubartowie. Do udziału w sportowym świętowaniu Narodowego Święta Niepodległości zaproszone są wszystkie zainteresowane osoby.

Uczestnicy otrzymają dyplomy okolicznościowe, a także nagrody-niespodzianki. Przewidziany jest także poczęstunek.