Z dniem czwartkowym, kierowanie sprawami medycznymi szpitala w Lubartowie przejął dr Piotr Chęć, nowo mianowany wicedyrektor placówki. Znany ze swojej wieloletniej pracy w ryckim szpitalu powiatowym, dr Chęć dostrzega duży potencjał w rozwoju lubartowskiego ośrodka oraz możliwość jego efektywnej transformacji.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, zorganizowanej przez dyrekcję Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (SP ZOZ) w Lubartowie, głównym punktem programu było oficjalne przedstawienie dr Piotra Chęcia jako nowego wicedyrektora ds. lecznictwa. Ponadto omówiono efekty niedawno przeprowadzonego remontu bloku operacyjnego oraz plany na otwarcie nowych pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Artur Szczupakowski, dyrektor SP ZOZ-u, określił swojego nowego zastępcę mianem „nowego nabytku z zewnątrz”. Mimo to, warto przypomnieć, że dla dr Chęcia jest to powrót do placówki – wcześniej przez kilka lat pracował w Lubartowie na stanowisku lekarza oddziału chorób płuc. Pięć lat temu, w 2019 roku, zdecydował się na przeniesienie do Ryk, gdzie pełnił funkcję dyrektora ds. medycznych oraz kierownika oddziału chorób wewnętrznych.

Decyzja o powrocie była uzależniona od przeprowadzenia remontu bloku operacyjnego i uzyskania zgody sanepidu na jego użytkowanie. Bez tych dwóch elementów placówka mogłaby stanąć w obliczu paraliżu – zagrożone byłoby zamknięcie oddziałów chirurgii, ortopedii i urologii. Prace remontowe nad blokiem operacyjnym trwały intensywnie przez ostatnie dwa tygodnie. Wymieniono między innymi oświetlenie i posadzki, a ściany pozbawiono starych kafelków, które przypominały czasy generała Jaruzelskiego. Dyrektor Szczupakowski przyznał, że teraz warunki do pracy są bardzo dobre. Nowo wyremontowany blok operacyjny ma być gotowy do użytku już w najbliższą sobotę rano.