Nie da się ukryć, że chociażby najbardziej atrakcyjne tereny inwestycyjne nie będą sprawiały swojej roli bez przemyślanej infrastruktury drogowej. Dlatego właśnie w Lubartowie, w południowo – zachodniej części miasta ma powstać nowa droga, włączona do ulicy Koźmińskiego.

Chociaż droga miała powstać w zupełnie innym miejscu, radni Lubartowa zdecydowali, że infrastruktura komunikacyjna będzie powstawała w zupełnie innym miejscu. Dlatego też jeszcze w ubiegłym roku burmistrz Lubartowa ogłosił przetarg na budowę strefy gospodarczej w Lubartowie wraz z zaprojektowaniem oraz wykonaniem niezbędnych prac.

W ich skład wchodzi między innymi budowę jezdni gminnej oraz placu do zawracania. Do tego budowę zjazdów indywidualnych na posesję wraz z drogą rowerową. Zakres prac będzie obejmował również budowę sieci kanalizacyjnej, kanału technologicznego, kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej.

Przetarg na prace został właśnie rozstrzygnięty, wygrany inwestor podkreśla, że zależy mu na jak najszybszym rozpoczęciu działania.