Inauguracja Centrum Badawczo-Rozwojowego

Wiele wskazuje na to, że zapowiadana od pewnego czasu ważna inwestycja dla miasta, regionu, a nawet dla całego kraju zostanie zrealizowana. Mowa o Centrum Badawczo-Rozwojowym Technologii Światłowodowych, które powstanie w Lubartowie.

Budowa obiektu może już ruszać. Uroczystego otwarcia inwestycji dokonano kilka tygodni temu. W oficjalnej inauguracji przedsięwzięcia udział wzięli przedstawiciele świata nauki, polityki i miejscowego samorządu.

Centrum to projekt unikatowy nie tylko na skalę Polski, ale również Europy. Podejmowane tu będą różne prace innowacyjne związane z technologią światłowodów specjalnych i wielordzeniowych, które mogą i zapewne w dużym stopniu przyczynią się do zrewolucjonizowania współczesnego przemysłu. Technologie, które będą tu rozwijane są dziełem polskiej myśli naukowej i technologicznej.

Obiekt powstanie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Kontynuowanie tradycji naukowych w regionie

Wybór Lubelszczyzny na realizację zaawansowanego technologicznie i w dużym stopniu innowacyjnego projektu nie był przypadkowy.

Warto pamiętać, że naukowcy związani ze środowiskiem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej kilkadziesiąt lat wcześniej zbudowali podwaliny dla dalszych prac nad polskimi światłowodami.

Zlokalizowanie w Lubartowie takiej inwestycji ma również duże znaczenie dla samego miasta – realne, jak i wizerunkowe. To nie tylko nobilitacja i docenienie przez głównego inwestora warunków, jakie są zapewniane właśnie tutaj, ale również szansa na rozwój gospodarczy samej strefy i regionu.

Inwestycja jest szczególnie cenna dlatego, że jest polska. Wspieranie polskiej nauki, w tym również młodych naukowców, to fundament rozwoju kraju w warunkach coraz bardziej stechnicyzowanej gospodarki, która bez nowoczesnych i optymalnych rozwiązań nie będzie mogła konkurować z potężniejszymi graczami na międzynarodowym rynku.

Centrum ma zostać zbudowane do końca przyszłego roku.

Interesujesz się możliwościami, jakie daje nowoczesna technika? Zajrzyj na https://tradycyjnienowoczesni.pl/category/technologia/.