W nadchodzący piątek, 9 lutego, rolnicy z powiatu lubartowskiego planują akcję protestacyjną w miejscowościach Łucka i Michów. Z powodu tych manifestacji możliwe są zakłócenia w ruchu drogowym. Gorąco zachęcamy do korzystania z dróg zastępczych. Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom, uczestnikom ruchu drogowego, jak i samym demonstrantom.

Protest w Łuckiej na drodze K-19 rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 13:00. Punktem wyjściowym demonstracji będzie stacja paliw Avia, a marsz zakończy się na rondzie w Lubartowie. Kierowcom samochodów osobowych jadących od Lublina proponujemy objazd przez Wandzin, Annobór i Lubartów. Taka sama trasa objazdu obowiązuje również dla kierujących jadących w przeciwnym kierunku, tj. w stronę Lublina. Niestety, nie ma możliwości objazdu dla pojazdów ciężarowych.

Demonstranci planują również blokadę drogi wojewódzkiej W-809 przy stacji paliw Orlen w Michowie przy ul. Partyzanckiej. Akcja protestacyjna potrwa tam od 11:00 do 13:00 w dniu 9 lutego. Sugerowane trasy objazdu tej blokady to:

Dla samochodów osobowych – od ul. Partyzanckiej w Michowie (droga W-809) ul. Wiatraczną, a następnie przez Rudzienko i Rudno ulicą Poprzeczną, Lipową i Spacerową (droga W-809). Taka sama trasa objazdu obowiązuje również dla kierujących jadących w przeciwnym kierunku, czyli od miejscowości Rudno.

Samochody ciężarowe mogą ominąć blokadę pokonując trasę z Kurowa lub Baranowa przez Przytoczno. Alternatywnie, kierujący mogą skierować się z Przytoczna w stronę Kocka drogą K-48 lub z Lubartowa drogą W-809 przez Gołąb do Krasienina. Oczywiście, istnieje także możliwość oczekiwania na zdjęcie blokady.