Udane jubileuszowe Annowanie

Anna to jedno z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejsze imię żeńskie w Polsce. W każdym pokoleniu Ann, Ań, Anek nie brakuje – o czym można się było przekonać choćby w Lubartowie, w minioną niedzielę.

Z okazji imienin Anny już po raz dziesiąty odbyła się popularna impreza plenerowa z udziałem, a właściwie – z honorową obecnością wielu pań, które są „właścicielkami” pięknego imienia Anna.

W tym roku lubartowski Rynek gościł aż sto dwadzieścia Anek. Były Anny, Anki i Anie z Lubartowa i z okolic, ale nie brakło również pań z całej Polski, a nawet z innych kontynentów.

Jak co roku, tak również w ostatnią niedzielę, doceniono m.in. Anny, które przybyły do Lubartowa z najdalszych zakątków świata – 25 lipca 2021 r., w przeddzień kalendarzowego święta wszystkich Ann – nagrodzono  m.in. Panią Annę z Florydy i z Tajlandii.

Nie mogło również zabraknąć honorowych tytułów dla Anny najstarszej i najmłodszej oraz dla najwytrwalszych uczestniczek zlotów, które co roku bawią się w Lubartowie na cieszącym się coraz większą popularnością Annowaniu.

Anny potrafią się bawić!

Od dziesięciu lat Anny, Anki i Anie udowadniają, że świetnie się bawią w swoim (i nie tylko) towarzystwie, co pokazały podczas koncertu, którego główną gwiazdą była Halina Frąckowiak.

Dla Anek i wszystkich lubartowian zagrali również: Łukasz Jemioła, formacja Kultowi oraz Orkiestra Dęta OSPP Lubartów. Na letniej scenie w Lubartowie zaprezentowali się także laureaci konkursu wokalnego i lokalni soliści, związani ze sceną Lubartowskiego Ośrodka Kultury.

Niedzielnego popołudnia w Lubartowie nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, powodzeniem cieszyły się także stoiska z rękodziełem artystycznym.

Kolejny Zlot Anek w Lubartowie już za rok!