Dni Lubartowa w Parku Miejskim

Już 28 maja 2022 r. odbędą się długo oczekiwane Dni Lubartowa. Imprezy w ramach tego miejskiego wydarzenia zaplanowano w Parku Miejskim, czyli miejscu, w którym mieszkańcy bardzo lubią spędzać wolne chwile.

Dni Lubartowa będą doskonałym wejściem w czas już niemal letni i wakacyjny. Impreza rozpocznie się w godzinach popołudniowych – pierwszym akcentem święta będzie występ Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej, w bogatym programie nie zabraknie również miejsca dla lubianych wokalistów (przed lubartowską publicznością zaprezentują się m.in. Alicja Nagietowicz, Dolya i Olga Barej), wystąpi również Chór Ziemi Lubartowskiej.

Główna scena Dni Lubartowa zostanie także „oddana” we władanie najmłodszym lubartowskim artystom – swoją choreografię zaprezentuje taneczna grupa dziecięca z LOK.

Na takiej imprezie, jak Dni Lubartowa, nie mogło również zabraknąć ludowych akcentów – w wykonaniu miejscowej Kapeli Lubartowiacy.

O godzinie 21.30 rozpocznie się koncert zespołu Strachy Na Lachy. Koniec pierwszego dnia miejskiego święta – tuż przed północą.

Imprezy towarzyszące

Dni Lubartowa będą okazją do tego, żeby skosztować strawy duchowej, ale również – kulinariów. Smaki z całego świata „przywiozą” ze sobą – dosłownie – food trucki, które w niedzielę, 29 maja br. zjawią się na Zlocie Foodtrucków towarzyszącym Dniom Lubartowa w tym roku.

Dzieci będą mogły zażyć doskonałej zabawy w specjalnie dla nich przygotowanej Strefie Zabaw, którą zawładną dmuchańce i trampoliny. To nie wszystkie atrakcje adresowane do najmłodszych – w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka przygotowano dla nich specjalny program, a w jego ramach najbardziej spektakularną część Dni Lubartowa, czyli Festiwal Kolorów.

Dni Lubartowa będą również okazją do realizacji celów charytatywnych. W tym roku odbędą się dwie akcje Polskiego Czerwonego Krzyża – będzie to pobór krwi oraz zbiórka pieniędzy na rzecz miasta partnerskiego Lubartowa – ukraińskiego Sławuta.

Te i wiele innych atrakcji – już w najbliższy weekend, w Lubartowie!