Moc samochodu jest tym, na czym każdemu kierowcy najbardziej zależy. Nie da się ukryć, że parametr ten jest jednym z głównych wyznaczników tego, czy dane auto zostanie kupione czy też nie. Zwykle kierowcy- kiedy moc nie okazuje się wystarczająca- decydują się na wykonanie pewnych modyfikacji. Niemniej jednak niektóre z nich znacznie obniżają trwałość niektórych podzespołów, a także sprawiają, że przy dystrybutorze paliwa, trzeba będzie zapłacić znacznie więcej. Okazuje się, że chiptuning, czyli tuning elektroniczny pozwoli zwiększyć moc silnika, bez skutków ubocznych.

Na czym polega chiptuning?

Chiptuning to nic innego jak precyzyjny tuning elektroniczny. Warto zauważyć, że każdy silnik auta ma swoją rezerwę, której grzechem byłoby nie wykorzystać. Chiptuning polega więc na dokładnym i rzetelnym dopasowaniu modyfikacji do danego samochodu tak, by kierowca mógł na tym osiągnąć same korzyści. Ten rodzaj tuningu pozwala na zwiększenie mocy auta, jednak w taki sposób, by nie przeciążyć jednostki napędowej. Doświadczeni mechanicy z pewnością zaznajomieni są z krytycznymi granicami możliwości silnika, a co więcej dysponują oni odpowiednio skalibrowaną aparaturą. Wobec tego dopasują nową moc silnika, tak by zbliżyła się ona do fabrycznej granicy, jednak jej nie przekroczyła. Bezmyślne „podkręcanie” mocy silnika mocy silnika może doprowadzić do wielu usterek i na pewno nie zbliży kierowców do zamierzonego efektu końcowego. Chiptuning pozwoli zaś na monitorowanie mocy oraz momentu obrotowego tak, by osiągnąć postawione założenia.

Jakie są rodzaje chiptuningu?

Z założenia chiptuning auta może zostać przeprowadzony na dwa sposoby. Mowa tu o:

  • power box’ach- są one wpinane w instalację elektryczną auta. Nie ingerują one w fabryczne ustawienia sterowników silnika. Chiptuning za pomocą power box’ów jest wykorzystywany w nowych autach, by nie straciły one np. gwarancji serwisowej. Power box jest modyfikacją niewykrywalną.
  • wgraniu nowego oprogramowania do sterownika silnika- ta modyfikacja jest już wykrywalna w serwisach, dlatego stosuje się ją w przypadku nieco starszych aut. Wykonuje się to poprzez gniazdo OBD. Umożliwia to dopasowanie modyfikacji do stanu technicznego samochodu, a także do stanu zużycia jego podzespołów.

Czy warto zwiększyć moc silnika za pomocą chiptuningu?

Każdy kierowca ceni sobie moc samochodu. Nie da się ukryć, że jej zwiększenie znacznie może poprawić komfort oraz wrażenia płynące z jazdy. Co więcej, silniki mają swoje rezerwy i granice, więc wprowadzenie elektronicznych modyfikacji, może podnieść ich moc, bez ingerencji w inne podzespoły. Chiptuning jest więc całkowicie bezpiecznym rodzajem tuningu, który nie będzie pociągał za sobą przykrych konsekwencji. Dodatkowo istnieje możliwość przeprowadzenia go na dwa sposoby, więc kierowcy mogą wybrać dla swojego auta odpowiednią metodę. Za każdym razem jednak chiptuning powinien być przeprowadzony w doświadczonym i profesjonalnym warsztacie, który precyzyjnie ustawi nowe parametry. W ten sposób auto może zyskać swoją drugie życie.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego zakładu, który zwiększy moc twojego silnika, skorzystaj z usług firmy lukchip.pl, która oferuje profesjonalny chip tuning niemal każdej marki samochodu .