Pewna bezwzględna osoba, podszywając się pod prywatny numer telefonu, skierowała do niewinnej ofiary wiadomość tekstową z fałszywym powiadomieniem o transakcji na sumę 100 zł. Kliknięcie w załączony hiperłącze skierowało niczego nieświadomą ofiarę do jej własnego banku. Zanim zdążyła zdać sobie sprawę z oszustwa, kobieta zauważyła, że z jej konta bankowego zniknęło 2600 zł.

Sytuacja ta zdarzyła się kilka dni temu, kiedy 62-letnia kobieta otrzymała wiadomość SMS, sugerującą, że na jej konto bankowe wpłynęło sto złotych. Komunikat zawierał link, który po kliknięciu przenosił do strony internetowej jej banku.

Ciekawość skłoniła kobietę do otworzenia przesłanego hiperłącza i zalogowania się na swoje konto bankowe. Wówczas zobaczyła, że na jej rachunku rzeczywiście pojawiło się sto złotych. W tym samym czasie zauważyła jednak, że z jej konta zniknęło aż 2600 zł. Kobieta natychmiast skontaktowała się z bankiem, prosząc o blokadę jej rachunku – jak podaje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.