14 lipca odbyły się eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski Mężczyzn w pétanque, które miały miejsce w Myślenicach. Wśród uczestników znalazł się reprezentant Lubartowa – Sławomir Meksuła. Po imponującej serii wygranych i zaledwie jednej porażce, udało mu się zdobyć drugie miejsce. Tym samym zapewnił sobie udział w Finale Indywidualnych Mistrzostw Polski Mężczyzn, które zostaną rozegrane w Liskowie w sierpniu.

W dniach 19-21 lipca w Białymstoku miało miejsce kolejne ważne spotkanie dla miłośników pétanque – Puchar Żubra. Na liście startowej nie mogło zabraknąć zawodników z Lubartowa, którzy stanęli czołem z przeciwnikami z Polski, Litwy i Francji.

Pierwszego dnia turnieju, czyli 19 lipca, odbyły się zmagania singlowe. Dwa miejsca na podium zdobyli reprezentanci Lubartowa: Sławomir Meksuła i Piotr Wróblewski, zajmując odpowiednio trzecie i drugie miejsce. Dodatkowo, Andrzej Rybak triumfował w Finale B, plasując się na trzeciej pozycji.

20 lipca przyniósł rywalizację tripletów. Tego dnia nie udało się nikomu z klubu lubartowskiego stanąć na podium, mimo to niewiele zabrakło. Triplet Tomasz Mil, Adam Jarząbek, Dariusz Kałdunek uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu. W Finale B triumfowali natomiast Krzysztof Karczmarz, Andrzej Rybak i Tomasz Baranowski, zdobywając pierwsze miejsce.

Ostatniego dnia turnieju, 21 lipca, odbyły się gry dubletowe. Podobnie jak w przypadku gier tripletowych, podmiot lubartowski był bardzo blisko zajęcia miejsca na podium. Dublet w składzie Dariusz Kałdunek i Jerzy Różyk (niezrzeszony) uplasował się na czwartym miejscu. W Finale C drugie miejsce wywalczyli Sławomir Meksuła i Jarosław Krzyżanowski, a trzecie – Andrzej Rybak i Tomasz Mil.